Yüzeyleri Yapıştırıyoruz

Ofislerde ve evlerde yüzeyleri yapıştırmak için yapıştırıcılar kullanılmakta. Koronavirüs salgınıyla birlikte uzaktan çalışma sistemine ve online eğitime geçilmesi sonucu ofis ve okul tipi yapıştırıcılara talep bir miktar azaldı. Fakat bununla birlikte, bu süreçte yaşanan değişimler nedeniyle yapıştırıcılara ilgi her geçen gün artıyor. Evlerde çocukların serbest zaman etkinliklerine, yetişkinlerin çeşitli tadilat işlerine eşlik eden yapıştırıcılar, halihazırda devam eden tam kapanma döneminde çocukların ve yetişkinlerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, online ofis marketiniz Ofix’te yapıştırıcı satışlarımıza ilişkin bazı veriler paylaşacağız. Ardından, kullanıcılarımızın en çok sipariş verdiği yapıştırıcılar içinde ilklerde yer alan ürünleri kısaca tanıtacağız. 

Ofix’te Yapıştırıcı Satışları

Yapıştırıcı özelliği olan ürünleri sitemizde yapıştırıcılar (ofis ve okul tipi) ve endüstriyel bantlar ve yapıştırıcılar şeklinde iki farklı kategoride kullanıcılarımızın beğenisine sunmaktayız. Son 1 yıl içinde Ofix üzerinden verilen siparişleri incelediğimizde, ofis tipi sıvı yapıştırıcıların satış miktarının %3.4 oranında arttığını görüyoruz. Ofis tipi sıvı yapıştırıcılar bu süre zarfında ofislerin yanı sıra evlerden de sipariş verildi. Gerek kurumsal tarafta, gerekse bireysel tarafta sıvı yapıştırıcı grubunda en çok sattığımız marka Pelikan oldu. Sıvı yapıştırıcılar içinde en yüksek artış oranı ise Japon yapıştırıcılarında gerçekleşti. Bu grupta artış oranımız %20.8 oldu. Yapıştırıcılar kategorisinin en çok satan ürünü ise Pritt stick yapıştırıcı 43 g oldu.

Endüstriyel bantlar ve yapıştırıcılarda ise 2019’a göre 2020’de satış adedi bazında %10.7’lik bir artış elde ettik. Bu grupta en fazla artış, montaj bantlarında gerçekleşti. Montaj bantlarının satış adedi %102.6 oranında artarken, en çok sattığımız marka Selko oldu. Endüstriyel bantlar ve yapıştırıcılarda bir başka artış görülen ürün grubu ise çift taraflı bantlardı. Bu grupta satış adedi %7.8 oranında artarken, en çok sattığımız marka Ve-Ge oldu. Maskeleme bantlarında ise satış adedi %9.9 oranında artarken, bu grupta da en çok Ve-Ge markası tercih edildi. Endüstriyel sıvı yapıştırıcılarda satış adedi %0.9 oranında arttı. Kullanıcılarımız bu grupta en çok Evobond markasını tercih etti. Son 1 yıl içinde endüstriyel bantlar ve yapıştırıcılar kategorisinde en çok satan ürünümüz Vege çift taraflı bant 12 mm x 25 m oldu. Yapıştırıcı özelliği olan ürünler en çok Şişli, Ergene (Tekirdağ), Beşiktaş, Çankaya (Ankara) ve Kadıköy’den sipariş verildi. 

En Çok Sipariş Verilen Yapıştırıcılar

Ofix’te yapıştırıcı satışlarımıza ilişkin bu verileri paylaştıktan sonra yazımızın bu kısmında, kullanıcılarımızın en çok sipariş verdiği yapıştırıcılar içinde ilk 5’te yer alan ürünleri kısaca tanıtacağız. Sitemizde kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için OfixPlus üyeliğimizin avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Pritt Stick Yapıştırıcı 43 g

Listemizin ilk sırasında, Pritt stick yapıştırıcı 43 g var. Yapıştırıcı alanında bir dünya devi olan Pritt markasının ürünleri içinde stick yapıştırıcılar 11, 22 ve 43 gram şeklinde üç farklı gramajda üretilmekte. Aynı zamanda da stick yapıştırıcının mucidi olan Pritt’in bu ürünleri, özellikle kağıt yüzeylerde kullanım için daha uygun. Solvent içermediği için çocukların el işi aktivitelerinde de rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler, yapıştırma ihtiyaçlarına sağlıklı ve pratik çözümler sunuyor. Pritt’in stick yapıştırıcı çeşitleri içinde en çok 43 gramlık olanları tercih ediliyor. Evde, okulda ve ofiste rahatlıkla kullanılabilecek bu ürünler kağıt ve karton yüzeylerin yanı sıra kumaş ve keçe gibi yüzeylerde de başarılı sonuçlar vermekte.

Pattex Ultra Japon Jel Yapıştırıcı 3 g

Listemizin ikinci sırasında, Pattex ultra Japon jel yapıştırıcı 3 g var. Düsseldorf merkezli Alman kimya şirketi Henkel’in yapıştırıcı markası Pattex, geniş ürün yelpazesiyle her gün milyonlarca kullanıcının yapıştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. Pattex markası altında Henkel, özel ve zanaat kullanımı için çeşitli yapıştırıcı türlerini kullanıcıların beğenisine sunmakta. Markanın özellikle Japon yapıştırıcıları, bu kategorinin en çok beğenilen ürünleri arasında. En küçük aralıklara bile nüfuz eden bu ürünler, yüzeylerde hızlı ve etkili yapıştırma sağlıyor. Porselen, deri, metal, seramik, kauçuk gibi pek çok farklı yüzeyde başarılı sonuçlar veren bu ürünler, Japon yapıştırıcı grubunda ofislerden ve evlerden en çok sipariş verilen ürünümüz.

Vege Çift Taraflı Bant 12 mm x 25 m

Listemizin üçüncü sırasında, Vege çift taraflı bant 12 mm x 25 m var. Vedat Gençtürk tarafından kurulan Ve-Ge markası, yerli solvent bazlı yapıştırıcı pazarında çok önemli bir konuma sahip. İlk olarak 1968 yılında üretimi gerçekleştirilen solvent bazlı Vege bantları, sektörde büyük bir boşluğu doldurdu. Ofislerde ve evlerde zaman zaman ihtiyaç duyulan çift taraflı bantlar, güçlü yapıştırıcı özellikleri sayesinde yüzeylerde delme veya vidalama yapmadan montaj ihtiyaçlarını karşılıyor. Ve-Ge markasının bant çeşitleri ambalaj bantları, çift taraflı montaj bantları, endüstriyel ve teknik bantlar, kırtasiye tipi bantlar ve klişe montaj bantları şeklinde 5 başlık altında toplanmakta. Bunlar içinde çift taraflı montaj bantları, özellikle PVC, PT, PP ve benzeri yüzeylerde yapıştırma ihtiyaçlarına hızlı ve pratik çözümler sunuyor. 

Evobond 502 Yapıştırıcı 20 g

Listemizin dördüncü sırasında, Evobond 502 yapıştırıcı 20 g var. Japon yapıştırıcısı olarak da bilinen bu ürünlerin yapıştırıcı niteliği oldukça yüksek. Genel amaçlı kullanım için geliştirilen bu ürünlerin tekrar kullanılabilir tüplerde paketlenmiş olması, diğer Japon yapıştırıcılarından farklılaşmasını sağlıyor. Yarı emici ve hafif pürüzlü yüzeylerde mükemmel sonuçlar veren bu ürünler, aynı zamanda da kontrollü kullanım özelliğine sahip. Plastik, ahşap, seramik, kauçuk, deri, metal vb. yüzeyler için güçlü bir yapıştırıcı arıyorsanız bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Ancak ürünü kullanmadan önce yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Ürünü yüzeyin yalnızca bir tarafına uygulamanız yeterli. 1 damla yapıştırıcı ile 2.5 santimetre karelik alanda yapıştırma sağlayabilirsiniz.

 

Ofix’te satışı devam eden diğer yapıştırıcı çeşitlerini yapıştırıcılar kategorimizde inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir